O nas

Zakład Budowy Maszyn “Wojtek” powstał w roku 2011 w wyniku spontanicznej decyzji podjętej w odpowiedzi na niszę na rynku maszyn do załadunku kompostu, przeznaczonych dla małych i średnich pieczarkarni.

Firma założona została przez właściciela pieczarkarni, który wykonał maszyny dla własnej firmy. Doświadczenie wyniesione z własnej pieczarkarni pozwoliło na skonstruowanie maszyny, która dokładnie i równomiernie nakłada podłoże i okrywę na półki pieczarkarni. Kilka rozwiązań konstrukcyjnych przetestowanych na prototypie sprawdza się również w obecnym modelu (np. wprowadzanie kakingu do okrywy).

W konstruowaniu maszyn uwzględniono małe zapotrzebowanie mocy elektrycznej, a także małą przestrzeń załadunkową, co było bolączką większości małych i średnich pieczarkarni. Zaletami są także prostota konstrukcji i dopasowanie do polskich warunków klimatycznych.

Od 2015 roku firma przeniosła swoją siedzibę do nowego budynku co zwiększyło jej możliwości produkcyjne. Wprowadzono do produkcji nowy model kombajnu o większej wydajności, który jest dedykowany większym pieczarkarniom.

Z.B.M. Wojtek w liczbach

154wyprodukowanych maszyn

40wykonanych zestawów maszyn do załadunku podłoża

100%zadowolonych klientów

Zobacz, co inne firmy mówią o nas!

Referencje >

Zakład Budowy Maszyn Wojtek

Trzebieszów Pierwszy 61, 21-404 Trzebieszów

Licznik odwiedzin

005561